En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Bilbao Dark. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Bilbao Dark är 47 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.6 mm. Bilbao Dark 20" är en snygg fälg för 4581 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 581 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
Dotz Bilbao Blaze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 47.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 5/120.