En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Bilbao Dark. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Bilbao Dark är 47 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.6 mm. Bilbao Dark 20" är en snygg fälg för 4589 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 589 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 47 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 5/120.
19"-fälg från Dotz av modellen Bilbao Dark. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 45 mm.