En snygg fälg på 17" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Bilbao Blaze. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 34 mm. Detta är en fälg med 72.6 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Bilbao Blaze 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 566 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 34 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Denna 18"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 34 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
17"-fälg av modellen Bilbao Dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 34 mm.