En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Suzuka black. Denna fälg är 9" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Navhålet på Dotz Suzuka black är 72.6 mm stort. BytHjul säljer idag Dotz Suzuka black för 4092 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 092 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Suzuka black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Suzuka black från Dotz är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Suzuka dark 18" från Dotz med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Suzuka bronze från Dotz är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter Suzuka black.