Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och Suzuka bronze 18" är inget undantag. Fälgens bredd är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72.6 mm. Dotz Suzuka bronze kan du köpa från BytHjul för endast 2674 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 674 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Suzuka bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
19"-fälg av modellen Suzuka bronze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 47 mm.
Dotz Suzuka bronze, 19"-fälg, 9.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 40 mm.
19"-fälg av modellen Suzuka bronze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 33 mm.
Suzuka dark 18" från Dotz med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.