Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och 4X4 Dakar Dark 16" är inget undantag. Dotz 4X4 Dakar Dark har en fälgbredd som är 7". Bultcirkeln för denna fälg är 6/139.7.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 30 mm. Centrumhålet är 67 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz 4X4 Dakar Dark 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 315 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | 4X4 Dakar Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 67 mm |
4X4 Dakar Dark från Dotz. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
4X4 Dakar Dark 16" från Dotz med 7" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
16"-fälg från Dotz av modellen 4X4 Dakar Dark. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 16" och ET-måttet 13 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 13 mm. Dotz 4X4 Dakar Bronze är 16" och har en bultcirkel på 6/139.7.