Med ett pris på 3550 kronor är EtaBeta Tettsut Silver ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. EtaBeta Tettsut Silver har en fälgbredd som är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Inpressningsdjupet för EtaBeta Tettsut Silver är 45 mm. Centrumhålet är 57 mm stort. Tettsut Silver 19" är en snygg fälg för 3550 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 550 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Tettsut Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57 mm |
19"-fälg av modellen Tettsut Matt Black från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
17"-fälg av modellen Tettsut Black Matt från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 43 mm.
EtaBeta Tettsut Black Matt Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 43.
EtaBeta Tettsut Black Matt Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.