Med ett pris på 2356 kronor är EtaBeta Eros Silver ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Fälgens bredd är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. EtaBeta Eros Silver kan du köpa från BytHjul för endast 2356 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 356 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Eros Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. EtaBeta Eros Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Eros Silver 15" från EtaBeta med 6" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
Denna 18"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Eros Silver.
Eros Silver 18" från EtaBeta med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.