Med ett pris på 1860 kronor är EtaBeta Eros Matt Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 115 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/115.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 38 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 70.2 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1860 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 860 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Eros Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 115 |
| Bultcirkel | 5/115 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 70.2 mm |
Denna 18"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/115 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter B32 Matt Black.
Brock B34 Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 115 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 38.
18"-fälg från Borbet av modellen VTX Black Glossy. Bultcirkeln är 5/115, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.
18"-fälg från Borbet av modellen VTX Graphite Polished. Bultcirkeln är 5/115, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.