EtaBeta har många snygga fälgar i sitt utbud och Eros Matt Black 16" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. EtaBeta Eros Matt Black har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. BytHjul säljer idag EtaBeta Eros Matt Black för 1742 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 742 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Eros Matt Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Fälg från EtaBeta på 16" med modellnamnet Eros Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
Fälg från EtaBeta på 16" med modellnamnet Eros Matt Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från EtaBeta på 16" med modellnamnet Eros Matt Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
Denna 16"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Eros Matt Black.