EtaBeta har många snygga fälgar i sitt utbud och Combat Matt Black 18" är inget undantag. Denna fälg är 8" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 6/139.7, vilket betyder att den har 6 bultar och en cirkeldiameter på 139.7 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 15 mm. EtaBeta Combat Matt Black har ett centrumhål (navhål) på 106 mm. BytHjul säljer EtaBeta Combat Matt Black 18" i sin webbshop för 4787 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 787 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Combat Matt Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 15 mm |
| Navhål | 106 mm |
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 9" och ET-måttet är 15 mm.
Combat Matt Black 22" från EtaBeta med 10" bredd och ET på 15 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från EtaBeta på 18" med modellnamnet Combat Matt Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
Denna 20"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Combat Matt Black.