Europe har många snygga fälgar i sitt utbud och Rom Black Matt 17" är inget undantag. Fälgens bredd är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/105.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 56.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1717 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 717 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Europe |
|---|---|
| Modell | Rom Black Matt |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 105 |
| Bultcirkel | 5/105 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 56.6 mm |
Riga Silver från Europe är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 5/105.
17"-fälg från Aluett av modellen 56 Black. Bultcirkeln är 5/105, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
17"-fälg av modellen B34 Matt Black från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/105 och ett ET-mått på 36 mm.
87 Graphite-Grey Matt från Aluett. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/105.