Med ett pris på 2891 kronor är GMP Matisse Black Machined Face ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Matisse Black Machined Face är 43 mm. Centrumhålet är 57 mm stort. GMP Matisse Black Machined Face kan du köpa från BytHjul för endast 2891 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 891 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 57 mm |
Matisse Shiny Black från GMP. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Matisse Matt Anthracite Diamond.
17"-fälg av modellen Matisse Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 38 mm.
Fälg från GMP på 17" med modellnamnet Matisse Black Diamond. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 38 mm.