GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Mentor Matt Gun Metal Machined Face 17" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 35 mm. Navhålet på GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 57.1 mm stort. Mentor Matt Gun Metal Machined Face 17" är en snygg fälg för 3198 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 198 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Matt Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
17"-fälg från GMP av modellen Mentor Matt Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.
GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face, 17"-fälg, 7" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 45 mm.
GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face, 19"-fälg, 7.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 38 mm.
Denna 18"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Mentor Matt Gun Metal Machined Face.