Med ett pris på 2698 kronor är GMP Mentor Shiny Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. GMP Mentor Shiny Black har en fälgbredd som är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Mentor Shiny Black är 5/100.
Inpressningsdjupet för GMP Mentor Shiny Black är 45 mm. Denna variant av Mentor Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 73.1 mm stort. BytHjul säljer idag GMP Mentor Shiny Black för 2698 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 698 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face, 17"-fälg, 7" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 45 mm.
Mentor Black Machined Face från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
GMP Mentor Shiny Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 35 mm.
17"-fälg från GMP av modellen Mentor Matt Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.