Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2300 kronorsklassen. Fälgen heter Cartesio Shiny Black och den tillverkas av GMP. Fälgens bredd är 7". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Cartesio Shiny Black är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73 mm. BytHjul säljer GMP Cartesio Shiny Black 17" i sin webbshop för 2228 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 228 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73 mm |
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Cartesio Black Machined Face.
Cartesio Black Machined Face 17" från GMP med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Cartesio Black Diamond är 18" och har en bultcirkel på 5/100.
Denna 18"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Cartesio Glossy Black.