Denna 19"-fälg från GMP har modellnamnet Ultrivity X Black Diam. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Ultrivity X Black Diam har en bredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Ultrivity X Black Diam är 5/108.
Inpressningsdjupet för GMP Ultrivity X Black Diam är 42 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73.1 mm. En uppsättning GMP Ultrivity X Black Diam kan bli din för endast 3242 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 242 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Ultrivity X Black Diam |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Ultrivity X Black Diam från GMP är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
19"-fälg av modellen Ultrivity X Black Diam från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 30 mm.
Fälg från GMP på 19" med modellnamnet Ultrivity X Black Diam. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från GMP på 19" med modellnamnet Ultrivity X Black Diam. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8" och ET-måttet är 38 mm.