Med ett pris på 3885 kronor är GMP Gunner Black Diamond ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 9". GMP Gunner Black Diamond har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.4 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Gunner Black Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3885 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 885 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Gunner Black Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. GMP Gunner Matt Anthracite Diamond är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Gunner Matt Anthracite Diamond.
22"-fälg av modellen Gunner Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 40 mm.
Gunner Silver från GMP. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.