Denna 18"-fälg från GMP har modellnamnet Raceway Nero Corsa. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". GMP Raceway Nero Corsa fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Inpressningsdjupet för GMP Raceway Nero Corsa är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 75 mm stort. En uppsättning GMP Raceway Nero Corsa kan bli din för endast 3018 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 018 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Raceway Nero Corsa |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75 mm |
Denna 18"-fälg från Sparco har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Pro Corsa Matt Dark Titanium.
Fälg från Sparco på 17" med modellnamnet Pro Corsa Matt Dark Titanium. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7.5" och ET-måttet är 35 mm.
Pro Corsa Matt Dark Titanium från Sparco är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Formula HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.