GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Mentor Shiny Black 18" är inget undantag. GMP Mentor Shiny Black har en fälgbredd som är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Fälgens ET-mått är 42 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Mentor Shiny Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2765 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 765 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. GMP Mentor Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Mentor Black Machined Face.
Denna 19"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Mentor Black Machined Face.