Detta är en GMP-fälg av modellen Mentor Black Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. GMP Mentor Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. GMP Mentor Black Machined Face kan du köpa från BytHjul för endast 3096 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 096 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face, 19"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
Mentor Black Machined Face 17" från GMP med 7" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. GMP Mentor Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Mentor Shiny Black från GMP är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.