Detta är en GMP-fälg av modellen Gunner Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". GMP Gunner Silver har en fälgbredd som är 9". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Navhålet på GMP Gunner Silver är 63.4 mm stort. En uppsättning GMP Gunner Silver kan bli din för endast 4591 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 591 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Gunner Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
21"-fälg av modellen Gunner Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 40 mm.
Gunner Silver från GMP. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Gunner Black Diamond från GMP är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Gunner Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.