GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Matisse Glossy Black 17" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Inpressningsdjupet för GMP Matisse Glossy Black är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.4 mm. BytHjul säljer GMP Matisse Glossy Black 17" i sin webbshop för 2630 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 630 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Glossy Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Matisse Glossy Black från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
Denna 19"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Matisse Glossy Black.
17"-fälg av modellen Matisse Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 40 mm.
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 40.