GMP Totale Glossy Black är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Totale Glossy Black är 5/108.
Denna variant av Totale Glossy Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 44 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning GMP Totale Glossy Black kan bli din för endast 5055 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 055 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Totale Glossy Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
21"-fälg av modellen Totale Satin Black Bronze Orange från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 44 mm.
Totale Glossy Black från GMP. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 54 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Totale Black Diamond från GMP är en fälg på 21" med en bredd på 9.5" och ET 54 mm. Bultcirkeln är 5/108.
21"-fälg från GMP av modellen Totale Satin Black Bronze Orange. Bultcirkeln är 5/108, bredden 21" och ET-måttet 54 mm.