Fasten Shiny Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. Denna fälg är 8" bred. Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 73 mm stort. BytHjul säljer idag GMP Fasten Shiny Black för 2837 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 837 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Fasten Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73 mm |
Fasten Silver 18" från GMP med 8" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
19"-fälg av modellen Fasten Shiny Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 40 mm.
GMP Fasten Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
Fasten Shiny Black från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.