Om du letar efter bra 18"-fälgar kan GMP Matisse Matt Anthracite Diamond vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/110.
Denna variant av Matisse Matt Anthracite Diamond kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. Matisse Matt Anthracite Diamond 18" är en snygg fälg för 3057 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 057 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Matisse Black Diamond från GMP. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Matisse Glossy Black är 17" och har en bultcirkel på 5/110.
20"-fälg från GMP av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/120, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.
21"-fälg från GMP av modellen Totale Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/110, bredden 21" och ET-måttet 29 mm.