Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2400 kronorsklassen. Fälgen heter Matisse Black Diamond och den tillverkas av GMP. Denna fälg är 6.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/110, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 110 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. GMP Matisse Black Diamond kan du köpa från BytHjul för endast 2329 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 329 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Black Diamond |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/110 bultcirkel och ET på 35 mm.
Matisse Black Diamond från GMP är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Fälg från GMP på 17" med modellnamnet Matisse Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/110, bredden 7" och ET-måttet är 35 mm.
GMP Matisse Glossy Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 35.