GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Matisse Glossy Black 17" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". GMP Matisse Glossy Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 110 mm (bultcirkel 5/110).
Inpressningsdjupet för GMP Matisse Glossy Black är 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. GMP Matisse Glossy Black kan du köpa från BytHjul för endast 2552 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 552 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Glossy Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Matisse Black Diamond från GMP. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
18"-fälg av modellen Matisse Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 40 mm.
Cartesio Glossy Black från GMP är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Matisse Glossy Black från GMP är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 4/108.