Med ett pris på 3593 kronor är GMP Drake Black Machined Face ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Denna fälg är 8" bred. Fälgens cirkeldiameter är 110 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/110 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 32 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om GMP Drake Black Machined Face 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 593 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Drake Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Drake Shiny Black från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
GMP Drake Shiny Gun Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 32.
Drake Black Machined Face från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
GMP Drake Black Machined Face, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/110 bultcirkel och ET på 31 mm.