Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3500 kronorsklassen. Fälgen heter Lunica Black Machined Face och den tillverkas av GMP. Fälgens bredd är 9". Bultcirkeln på denna fälg är 5/110.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 34 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om GMP Lunica Black Machined Face 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 444 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Lunica Matt Gun Metal Machined Face 19" från GMP med 9" bredd och ET på 34 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.
Fälg från GMP på 19" med modellnamnet Drake Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/110, bredden 9" och ET-måttet är 34 mm.
Lunica Black Machined Face från GMP är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 32 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Lunica Matt Gun Metal Machined Face från GMP. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.