GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Drake Shiny Black 18" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Drake Shiny Black är 5/110.
Inpressningsdjupet för GMP Drake Shiny Black är 40 mm. Centrumhålet är 65.1 mm stort. GMP Drake Shiny Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa GMP Drake Shiny Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 990 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Drake Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
18"-fälg från GMP av modellen Drake Shiny Gun Dark. Bultcirkeln är 5/110, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
GMP Drake Shiny Gun Dark, 18"-fälg, 8" bredd, 5/110 bultcirkel och ET på 33 mm.
Drake Black Machined Face från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. GMP Drake Glossy Black är 18" och har en bultcirkel på 5/110.