GMP Cartesio Black Diamond är en fälg på 20" från GMP. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Cartesio Black Diamond har en fälgbredd på 8". GMP Cartesio Black Diamond har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 110 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/110.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Cartesio Black Diamond är 30 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3828 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 828 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Black Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
20"-fälg av modellen Cartesio Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 30 mm.
Cartesio Black Diamond från GMP är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Cartesio Black Machined Face.
Cartesio Shiny Black från GMP. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.