Detta är en GMP-fälg av modellen Berghem Black Diamond Lip. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. BytHjul säljer GMP Berghem Black Diamond Lip 20" i sin webbshop för 4319 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 319 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Berghem Black Diamond Lip |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
GMP Berghem Black Diamond Lip, 20"-fälg, 9.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 35 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. GMP Berghem Black Diamond Lip är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Berghem Black Diamond Lip 20" från GMP med 9.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från GMP på 19" med modellnamnet Berghem Black Diamond Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.