Evento Glossy Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. Denna fälg är 9" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 20 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul säljer idag GMP Evento Glossy Black för 3437 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 437 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Evento Glossy Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Evento Black Diamond från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 20 mm. Bultcirkeln är 5/112.
20"-fälg från GMP av modellen Evento Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 20 mm.
Denna 18"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Evento Glossy Black.
Evento Glossy Black från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.