Denna 21"-fälg från GMP har modellnamnet Sparta Matt Anthracite Diamond. GMP Sparta Matt Anthracite Diamond har en fälgbredd som är 10.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 43 mm. Denna variant av Sparta Matt Anthracite Diamond har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5144 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 144 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Sparta Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Sparta Matt Anthracite Diamond.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Sparta Matt Anthracite Diamond är 22" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Sparta Matt Anthracite Diamond 21" från GMP med 9.5" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
GMP Sparta Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 43.