GMP Sparta Black Diamond är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 10.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 43 mm. Denna variant av Sparta Black Diamond har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Sparta Black Diamond 21" är en snygg fälg för 5298 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 298 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Sparta Black Diamond |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
GMP Sparta Matt Anthracite Diamond, 21"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Sparta Glossy Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Sparta Glossy Black 21" från GMP med 10.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
GMP Sparta Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 43.