Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3300 kronorsklassen. Fälgen heter Fender Matt Anthracite Diamond och den tillverkas av GMP. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Fender Matt Anthracite Diamond har en bredd på 9". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Du hittar mer information om GMP Fender Matt Anthracite Diamond genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 210 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Fender Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg från GMP av modellen Fender Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.
Fender Matt Anthracite Diamond från GMP är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
21"-fälg från GMP av modellen Fender Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 43 mm.
Fender Matt Anthracite Diamond från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/112.