Berghem Black Diamond Lip 21" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 33 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. GMP Berghem Black Diamond Lip är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa GMP Berghem Black Diamond Lip från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 389 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Berghem Black Diamond Lip |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Berghem Black Diamond Lip från GMP är en fälg på 21" med en bredd på 10" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 5/130.
21"-fälg av modellen Berghem Matt Antracite från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 33 mm.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Berghem Black Diamond Lip.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. GMP Berghem Black Diamond Lip är 20" och har en bultcirkel på 5/112.