Detta är en GMP-fälg av modellen Mentor Matt Gun Metal Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face har en bredd på 8". GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Mentor Matt Gun Metal Machined Face 18" är en snygg fälg för 3203 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 203 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Matt Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Mentor Matt Gun Metal Machined Face.