En snygg fälg på 20" från GMP. Denna modell har GMP valt att kalla för Stellar Black Diamond. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Stellar Black Diamond är 45 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3559 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 559 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Black Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Stellar Black Diamond från GMP. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
GMP Stellar Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 11.5" bredd och ET 38.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. GMP Stellar Black Diamond Lip är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Stellar Black Diamond Lip.