Detta är en GMP-fälg av modellen Matisse-S Black Diamond. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna variant av Matisse-S Black Diamond kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2871 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 871 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse-S Black Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Matisse Black Diamond från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Matisse Black Diamond från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Matisse Black Diamond 19" från GMP med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
GMP Matisse Black Diamond, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.