GMP Gunner Matt Anthracite Diamond är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 20 mm. Navhålet på GMP Gunner Matt Anthracite Diamond är 66.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Gunner Matt Anthracite Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3882 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 882 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Gunner Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
22"-fälg av modellen Gunner Matt Anthracite Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 20 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Gunner Matt Anthracite Diamond är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. GMP Gunner Matt Anthracite Diamond är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
Gunner Black Diamond 22" från GMP med 10" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.