Detta är en GMP-fälg av modellen Berghem Glossy Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Fälgbredden för denna variant av GMP Berghem Glossy Black är 9.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Berghem Glossy Black är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. Du hittar mer information om GMP Berghem Glossy Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 582 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Berghem Glossy Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från GMP på 20" med modellnamnet Berghem Glossy Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 9.5" och ET-måttet är 35 mm.
GMP Berghem Glossy Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 50 mm.
Berghem Glossy Black från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Berghem Glossy Black 22" från GMP med 10" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.