Detta är en GMP-fälg av modellen Stellar Gun Metal Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. En uppsättning GMP Stellar Gun Metal Machined Face kan bli din för endast 3168 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 168 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66 mm |
Denna 19"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Stellar Gun Metal Machined Face.
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Stellar Gun Metal Machined Face.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.
Stellar Gun Metal Machined Face 17" från GMP med 7.5" bredd och ET på 33 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.