Om du letar efter bra 18"-fälgar kan GMP Specter Glossy Black vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 43 mm. GMP Specter Glossy Black har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul säljer idag GMP Specter Glossy Black för 2692 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 692 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Specter Glossy Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg från GMP av modellen Specter Glossy Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 43 mm.
Specter Glossy Black från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Specter Black Diamond från GMP är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Specter Matt Anthracite Diamond är 18" och har en bultcirkel på 5/112.