En snygg fälg på 17" från GMP. Denna modell har GMP valt att kalla för Mentor Matt Gun Metal Machined Face. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face har en fälgbredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. BytHjul säljer GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face 17" i sin webbshop för 2920 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 920 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Matt Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från GMP på 17" med modellnamnet Mentor Matt Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 35 mm.
Mentor Matt Gun Metal Machined Face 17" från GMP med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Mentor Matt Gun Metal Machined Face.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/112.