Med ett pris på 5260 kronor är GMP Gunner Glossy Black ett bra alternativ bland 22"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 10". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Gunner Glossy Black är 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Gunner Glossy Black 22" är en snygg fälg för 5260 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 260 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Gunner Glossy Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från GMP på 22" med modellnamnet Gunner Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 20 mm.
GMP GUNNER Glossy Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 38.
Fälg från GMP på 22" med modellnamnet Gunner Black Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 35 mm.
Gunner Matt Anthracite Diamond från GMP. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.