Detta är en GMP-fälg av modellen Stellar Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". Fälgens bredd är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 32 mm. GMP Stellar Silver har ett centrumhål (navhål) på 66 mm. En uppsättning GMP Stellar Silver kan bli din för endast 4438 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 438 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Glossy Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.
Stellar Black Machined Face 21" från GMP med 8.5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från GMP på 21" med modellnamnet Stellar Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.
GMP Stellar Ice Ring Black, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 32 mm.