GMP Stellar Black Diamond Lip är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. Bredden på denna fälg är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Stellar Black Diamond Lip är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Navhålet på GMP Stellar Black Diamond Lip är 66.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Stellar Black Diamond Lip. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2964 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 964 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Stellar Black Diamond Lip |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Stellar Black Diamond Lip.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. GMP Stellar Black Diamond Lip är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Stellar Black Diamond Lip från GMP är en fälg på 21" med en bredd på 10" och ET 27 mm. Bultcirkeln är 5/112.
21"-fälg från GMP av modellen Stellar Black Diamond Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 50 mm.