Denna 20"-fälg från GMP har modellnamnet Totale Shiny Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Totale Shiny Black är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. BytHjul säljer GMP Totale Shiny Black 20" i sin webbshop för 4037 kronor styck.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
4 037 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Totale Shiny Black |
Diameter | 20" |
Fälgbredd | 8.5" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
Navhål | 66 mm |
Totale Black Diamond från GMP. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Totale Black Diamond.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Totale Black Diamond.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. GMP Totale Black Diamond är 20" och har en bultcirkel på 5/112.